OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Máte doma dlouhou chvíli? Napište paměti! Využijme doby, kdy se nedá příliš chodit ven a setkávat se s přáteli, a zaznamenejme své vzpomínky.

Ve Společnosti pro queer paměť dlouhodobě usilujeme o dokumentaci LGBT minulosti, a dovolujeme si proto navrhnout LGBT lidem bez rozdílu věku, aby sepsali a zaslali nám své paměti s důrazem na svou menšinovou zkušenost. Může jít o texty jakkoli dlouhé, psané rukou, na stroji či na počítači, případně i o zvukové či audiovizuální nahrávky.

Vaše paměti mohou mít jakoukoli strukturu a mohou obsahovat vše, co ve svém životě považujete za důležité. Pokud jde však konkrétně o LGBT životní zkušenost, nabízíme jako inspiraci několik okruhů, o kterých byste mohli pojednat: vnitřní a vnější coming-out, první partnerské vztahy, způsoby seznamování, život širší komunity, modely partnerského soužití, rodičovství, perzekuce/diskriminace/ústrky, názory větišnové veřejnosti, kontakty se zahraničím, kulturní preference, média, móda, náboženství, atd.

S Vašimi pamětmi naložíme podle Vašeho přání – lze je zveřejnit na našem webu, anebo uložit do našeho archivu a zpřístupňovat je za podmínek, které stanovíte. Paměti lze zaslat poštou na adresu Společnost pro queer paměť, Na Strži 1683/40, 140 00 Praha 4, anebo mailem na adresu queerpamet@queerpamet.cz . Máte-li bližší otázky, neváhejte náse kontaktovat mailem nebo telefonicky na čísle 606 378 054.

Všem přejeme pevné zdraví.

Aktuality

1. 6. 2020

Inventář archivního fondu J. Hromady

Dokončili jsme inventarizaci archivního fondu Jiřího Hromady. čtěte více...


26. 3. 2020

Výzva k sepsání pamětí

SPQP navrhuje LGBT lidem, aby v době omezení volného pohybu zaznamenali své vzpomínky. čtete více...


19. 3. 2020

Měsíc queer historie se odkládá

Z důvodu pandemie koronaviru přesouváme MQH 2020 na podzim. čtěte více...


22. 1. 2020

Výsledek výběrového řízení

Správní rada zvolila jednatele SPQP. čtěte více...


2. 12. 2019

Výběrové řízení na obsazení funkce jednatele/jednatelky spolku

Přihlášky s kandidátskými projekty do 10. 1. 2020. čtěte více...


archiv

Kontakt

Společnost pro queer paměť, z. s.
Na Strži 1683/40
140 00 Praha 4

Pro veřejnost otevřeno:
po předchozím objednání e-mailem a dohodnutí individuálního termínu
02375486