Výlet SPQP do Berlína
V sobotu dne 26. září vás SPQP zve na společnou návštěvu berlínského Schwules Museum, jednoho z nejvýznamnějších světových LGBT muzeí, a zároveň nynější výstavy Homosexualität_en v Německém historickém muzeu, která mapuje vývoj homosexuality v kontextu společenské, soudní i vědecké represe od pozdního 18. století do současnosti. Návštěva je koncipována tak, aby se vešla do jednodenního výletu. Kdo bude však v Berlíně chtít zůstat individuálně celý (prodloužený) víkend, nic mu nebrání.
Způsob dopravy: vlakem z Prahy v 6.30 (příjezd do Berlína v 11.15), nebo autobusem se Student Agency v 7.00 (příjezd v 11.55); zpátky večer vlakem v 18.23 (příjezd do Prahy v 23.25) nebo autobusem se Student Agency v 19.00 (příjezd v 23.30). Jízdenky si každý účastník zajišťuje individuálně. Autobus je znatelně levnější než vlak.
S případnými zájemci se domluvíme na bližších informacích, především na tom, kdo jak do Berlína pojede a kde se případná skupina cestující po železnici setká se skupinou cestující po dálnici. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu queerpamet@queerpamet.cz.
Webové prezentace obou expozic:
http://www.schwulesmuseum.de/
www.dhm.de (lze přepnout do angličitiny)