OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pro letní festival Prague Pride 2019 připravujeme ve spolupráci s Prague Pride výstavu osobních artefaktů ze života českých LGBT+ osob v 20. století. Hledáme zajímavé předměty s příběhem, které pro své majitele mají zvláštní význam. Může se jednat třeba o milostný dopis, výzdobu nočního podniku, památku na založení spolku apod. Pokud nějaký takový artefakt vlastníte, budeme moc rádi, pokud nám ho pro výstavu zapůjčíte.

Předměty nebudeme vystavovat přímo, nýbrž nafocené na velkoformátových fotografiích a opatřené popiskem s příběhem. Proto se nemusíte bát poškození či ztráty věci. Výstava bude během Prague Pride 2019 umístěna ve veřejném prostoru městské části Praha 1.

Kurátorem výstavy je historik Jan Seidl, spoluautor knihy Teplá Praha. Pokud si myslíte, že vlastníte artefakt vhodný pro výstavu, oznamte nám to, prosím, na emailu jan.seidl@mail.muni.cz. Stručně v něm popište předmět (ideálně připojte fotografii) i příběh, který se k němu váže. Kurátor výstavy se Vám následně ozve s informací, zda bude předmět zařazen do výstavy, a domluví zapůjčení za účelem nafocení.

Své historické artefakty můžete také věnovat do sbírek Společnosti pro queer paměť, která buduje muzeum české LGBT+ komunity.

Velkou historii tvoří malé osobní zážitky. Věříme, že se nám společně podaří sestavit netradiční sondu do života LGBT+ lidí v Česku.

Aktuality

4.4.2019

Teplé dějiny v českých zemích / Queering Czech History

Mezinárodní vědecká konference 29.-30. 11. 2019: Call for Papers. čtěte více...


11.4.2019

Hledáme LGBT artefakty se silným příběhem

Pro letošní Pride připravujeme výstavu osobních artefaktů ze života českých LGBT+ osob v 20. století. čtěte více...


21.3.2019

Měsíc queer historie 2019

Program 5. ročníku Měsíce queer historie. čtěte více...22.11.2018

Komentovaná prohlídka výstavy Teplo domova

6. prosince v 17.00 s autorem Ladislavem Zikmundem-Lederem. čtěte více...


archiv

Kontakt

Společnost pro queer paměť, z. s.
Na Strži 1683/40
140 00 Praha 4

Pro veřejnost otevřeno:
po předchozím objednání e-mailem a dohodnutí individuálního termínu
02375486